środa, 31 sierpnia 2016

Dalsze leczenie

Witamy.

Ewunia nadal przebywa w szpitalu. Ze względu na złe wyniki dołączono kolejny antybiotyk , mocno wierzymy że ten sobie poradzi. Ewa bardzo smutna, miała nadzieję że dziś wróci do domu, było zezwolenie od pani dr chirurg - odleżyna ładnie się goi. Jednak wyniki krwi są złe, temperatura się powtarza codziennie, bakteria wciąż jest obecna. Ewa jest osłabiona, nie chce jeść, mało śpi... Myśleliśmy że wraca już do siebie 😩

Przykro nam widzieć Ewunie taką smutną i przygaszoną. Bardzo chcemy aby wszystko wróciło już do normy... 😩 na piątek zaplanowano echo serca.
Pozdrawiamy

Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli ktoś zechce wysłać kartkę z pozdrowieniami dla Ewy:

poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Poprawa

Witamy

Ewa ma się coraz lepiej. 
Według pani doktor jest możliwość, że Ewa wyjdzie w środę - czwartek do domu, zależy to jednak od jutrzejszych wyników, oraz od tego, co powie pani dr chirurg. 
Ewa ma niewielką odleżynę na plecach, która do tej pory była regularnie dezynfekowana i smarowana specjalną maścią - na polecenie lekarzy z którymi było to konsultowane. 
Nie wiadomo jeszcze, czy pani chirurg zezwoli na wyjście do domu, czy Ewa zostanie przeniesiona na oddział chirurgi aż do wyleczenia odleżyny. Tu w szpitalu ma stosowane specjalne opatrunki zawierające srebro i wg lekarzy jest poprawa. 
Dziś wystąpił stan podgorączkowy, trochę ponad 37 stopni, ale Ewa dostała paracetamol i wszystko powinno się unormować. Ewa wygląda i czuje się lepiej, żartuje, chętnie rozmawia, nie jest już taka rozdrażniona. Jest pupilkiem Pań Pielęgniarek na oddziale :)
W Ewy krwi pojawiła się groźna bakteria, która wywołała taki stan i takie samopoczucie. Pojawiło się też zapalenie dróg moczowych, które jeszcze dodatkowo pogorszyło sytuację, a na dodatek wszystkiemu może być też winna odleżyna. Niestety odleżyny to częsty problem takich osób jak Ewa:( Lekarze nie są w stanie stwierdzić, co wywołało taki stan, wygląda na to, że wszystko po trochu, na dodatek organizm był osłabiony po ospie. Sytuacja się poprawia, z czego jesteśmy zadowoleni. Jak na razie Ewa nie pójdzie do szkoły, ponieważ nie może siedzieć, ma zalecone leżenie ze względu na odleżynę. Siedzenie tylko do jedzenia, mycia, lub po prostu tylko na chwilkę. 
Jesteśmy dobrej myśli, widząc Ewę  w coraz lepszej formie.
W końcu uśmiechnięta Ewa :-)

Pozdrawiamy