piątek, 17 lipca 2015

Polska służba zdrowia

Wizyta w szpitalu w Zakopanem dopiero za miesiąc...A dokładnie, 13 sierpnia...(!!?) Exclaim   Nie pomogły prośby oraz tłumaczenia że to pilne, że niebezpieczne jest aby Ewa tak funkcjonowała, Pani z recepcji stwierdziła, że możemy udać się do naszego szpitala, i tyle. Tylko że operacja nie była wykonywana tutaj, u nas nie ma takich specjalistów, wiadomo, że gdyby byli, nie ciągnęli byśmy Ewy kilka lat temu aż do Zakopanego! Niestety taka jest nasza służba zdrowia, dostać się do lekarza graniczy z cudem...Pani kazała się jeszcze cieszyć, bo wcisnęła Ewę gdzieś pomiędzy innych pacjentów na siłę, i że gdyby tego nie zrobiła, trzeba by było czekać znaczenie więcej... Exclaim   
Witamy w Polsce....

Ewa w domu

Witam

Ewa jest już w domu, odpoczywa i korzysta z wakacji. 
Liczymy na to, że lada moment będziemy mogli jechać z Ewą do Zakopanego aby zoperowali plecki. Czekamy na informacje, kiedy można z Ewunią przyjechać, mamy nadzieję że lekarze ze względu na sytuację przyjmą Ewę jak najszybciej. 
Ewa po pobycie w Klinice jest bardzo zadowolona i miło go wspomina. Bardzo podobały jej się ćwiczenia i rehabilitacja, podczas ćwiczeń bardzo się starała i dzielnie ćwiczyła :) Najbardziej jednak podobały jej się ćwiczenia na siłowni, i jest z siebie bardzo dumna ;)
Obecnie  ćwiczyć z Ewą będziemy w domu, by bardziej rozprostować nóżki. 

 

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego, że wyjazd do kliniki był możliwy.
Teraz ćwiczymy jeszcze więcej, i zbieramy środki na kolejny wyjazd. 
I po raz kolejny prosimy już teraz o wsparcie...

wtorek, 14 lipca 2015

Powrót

Witam

Ewunia dziś wraca do domu, autobus wyjechał o 18:45, w Warszawie będą jutro około godziny 11 rano. 
Ewa przeszła wczoraj kilka badań, w tym komputerowe badanie głowy, prześwietlenie kręgosłupa i inne. Wyniki wyszły bardzo dobre, jedyne zmartwienie jest takie, że w plecach Ewuni pękł drut który był wstawiany podczas operacji prostowania pleców w Zakopanem. 
Po powrocie trzeba umówić wizytę i niezwłocznie jechać do Zakopanego na kolejną operację, aby zostało to "naprawione". 
Lekarze w klinice powiedzieli, że jest szansa aby Ewunia stanęła na nogach Miłość   , potrzeba jednak, aby jej waga spadła o kilka kilogramów, oraz aby jeszcze bardziej jej nóżki były proste - czyli najprościej mówiąc dieta oraz rehabilitacja. Ewunia przez ostatni tydzień była rehabilitowana w Niemczech, lekarze dokładnie powiedzieli jaką rehabilitację zalecają. 
Kiedy już uda się dokonać tych dwóch rzeczy, trzeba jechać do Kliniki ponownie, aby podjąć kolejne kroki w leczeniu Ewy. 

Trzymajcie kciuki za szczęśliwą  podróż Ewy, Mamy i Siostry. Dziękujemy za wsparcie, jutro po rozmowie z mamą i siostrą napiszę coś więcej, to czego nie udało się "wyciągnąć" przez telefon Wink

Pozdrawiam!